Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DulovceHľadať
 
 

XVII. ročník JDMFS Dulovce

Ani vysoké teploty neodradili fanúšikov folklóru, aby sa 27. a 28. júla zúčastnili XVII. ročníka JDMFS Dulovce 2013, ktorý sa konal na miestnom amfiteátri. Po roku k nám zavítali deti a mládež zo zahraničia a zo Slovenska, ktoré potešili počas tohtoročných slávností obecenstvo krásnymi folklórnymi tancami a piesňami. Slávnosti sa začali tak, ako po minulé roky privítaním súborov na obecnom úrade u starostu obce.

Tohtoročných slávností za zúčastnili: DFS Matice slovenskej „Kukučin – Kuntarić“ Jakšić, Chorvátsko, DFS Kultúrno osvetového spolku Jednota Hložany, Srbsko, DFS Cerovina, Čerpotok, Rumunsko, DFS Klnka , Bratislava, DFS Radosť, Semerovo, DFS Sílešánek, Vinodol, DFS Matičiarik, Nové Zámky, DFS Lúčik, Dulovce a FS Slovenskí rebeli z Komárna.

Starosta obce Štefan Caletka okrem súborov privítal aj zástupcov z Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí RNDr. Igora Furdíka – predsedu, Boženu Malíkovú, Igora Kováča a Daniela Demjéna. Miestny odbor Matice Slovenskej v Dulovciach zastupoval jej predseda Štefan Ježo.

Hlavnými organizátormi boli Miestny odbor Matice slovenskej v Dulovciach, obec Dulovce a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí. Spoluorganizátormi boli Regionálne osvetové stredisko Komárno a Základná škola Dulovce.

Z pozvaných hostí k nám prišli: Vladimír Matejička, poslanec NR SR; Milan Belica, predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja; Miroslav Adamík, prednosta Obvodného úradu v Komárne; Anna Žigová, členka OR Smer – SD a Viera Vlčková, riaditeľka Regionálneho osvetového strediska v Komárne.

V sobotu sa predstavili všetky zahraničné aj domáce súbory. Večerný program uzatvoril FS Slovenskí rebeli z Komárna, ktorý nám pripomenul zvyky a obyčaje našich predkov. Spolu s nimi sme si na záver zaspievali pieseň „ Na kráľovej holi“ a úplne na záver slovenskú hymnu. V plnej kráse sa všetky súbory predviedli v nedeľnom galaprograme, ktorý bol aj záverom tohto ročníka.
 


 

XVII. ročník JDMFS Dulovce

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 24.8.2019

meniny má: Bartolomej

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka