Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DulovceHľadať
 
 

XVI. ročník Južnoslovenských detských a mládežnických slávností

Posledný júlový víkend je už tradične spojený s veľkou udalosťou v našej obci a to s folklórom. Tento rok sa v dňoch 28. a 29. júla konal XVI. ročník Južnoslovenských detských a mládežníckych folklórnych slávností Dulovce 2012. Nadšenci folklóru sa nevedia dočkať tejto udalosti, aby si tú nádhernú prehliadku slovenského folklóru nedali ujsť. Každý rok s úžasom sledujeme, ako sa u Slovákov žijúcich v zahraničí slovenský folklór stále zachováva.

Aj tento rok prišli do našej obce detské folklórne súbory zo zahraničia a to: DFS pri SKUS Brnjik Slovak, Jelisavac Chorvátsko, DFS pri Slovenskom kultúrno-osvetovom spolku Erdevík Srbsko a DFS Sálašan, Nadlak Rumunsko. Z domácich súborov to boli: DFS Hájenka Bratislava, DFS Turiec Martin, DFS Deti slnečnice Piešťany, DFS Mlynček Kolárovo a nechýbal DFS Lúčik z Duloviec. Slávnosti sa začali tradične na obecnom úrade, kde starosta obce Štefan Caletka privítal vedúcich súborov spolu s predsedom MOMS v Dulovciach Štefanom Ježom. Hosťom tohtoročných slávností bola Božena Malíková z Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, Pavol Ortuta – riaditeľ regionálneho osvetového strediska v Komárne a Ing. Juraj Horváth, CSc. podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, Vojtech Porubský – predseda MOMS v Dolnom Ohaji a Ing. Jozef Jobbágy – starosta obce Svätý Peter. V sobotňajšom programe vystúpili zahraničné aj domáce súbory a na záver večera vystúpil folklórny súbor Slnečnica Piešťany.

Úplne na záver si všetci zaspievali slovenskú hymnu bol krásny ohňostroj. V nedeľu bol hosťom slávností PhDr. Augustín Lang, CSc. z Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí. V nedeľnom galaprograme sa účinkujúci predviedli v plnej kráse a nedeľa bola aj bodkou za tohtoročnými slávnosťami.


 

XVI. ročník Južnoslovenských detských a mládežnických slávností

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka