Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DulovceHľadať
 
 

Súťaž vo varení guláša

Sobota 25. august 2012. Predpovede hovoria, že bude pršať. Hovoríme si, čo teraz?

Mäso nakúpené, propagácia v plnom prúde, zastaviť to už nejde. Ľudí nemôžeme sklamať. Takže pokračujeme s prípravami 3. ročníka súťaže vo varení gulášu. Už tradične ho organizuje MO MS v Dulovciach spolu s Obcou Dulovce.

Zraz je v sobotu o 14.00 hodine na miestnom štadióne. Rozdáva sa mäso, stoly, drevo a začína sa variť. Pomaly a isto prichádzajú prví povzbudzujúci.

O 17.00 hodine prichádza muzika a súťaž i zábava naberajú na obrátkach. Varí sa, spieva sa a pomaly sa blížime do finále. Pre poriadok treba uviesť, že súťaže sa zúčastnilo 12 družstiev. Okolo 19. 00 hodiny prebehla degustácia a vyhodnotenie gulášov. Medzi tým členky MO MS v Dulovciach tiež dovarili guláš, do ktorého sa s chuťou pustili všetci prítomní, ktorí si zakúpili vstupenky. Priebežne hrá muzika a ľudia v kruhu spievajú. V hodnotení gulášu najlepšie obstáli – Eugen Juhász s Monikou Lábskou. Porota označila ich guláš za najlepší. Víťazné družstvá obdržali vecné ceny od MO MS v Dulovciach a od Obce Dulovce. Kolotoč spevu a sem - tam i tanca však stále naberá otáčky. Ľudia sa bavia, rozprávajú a zdá sa , že sú spokojní. O toto nám išlo. Nie o ceny a výhry, ale o stretnutie všetkých dobrých ľudí, ktorí sa mali možnosť na chvíľu odpútať od svojich starostí.

Začína sa nový deň a stále sa spieva. Až po 01.00 hodine nad ránom sa partia pomaly rozchádza. A predstavte si nepršalo, vydržalo nám teplúčko až do konca. Bol to skrátka jeden nádherný vydarený deň.

Predseda MO MS v Dulovciach – Štefan Ježo


 

Súťaž vo varení guláša

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka