Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DulovceHľadať
 
 

Degustácia vín

Z činnosti Základnej organizácie Slovenského zväzu záhradkárov Dulovce

Napriek poklesu záujmu o pestovanie zeleniny na odpredaj pretrváva v našej obci činnosť ZO – SZZ. Je potrebné priznať, že je to len malá hŕstka záhradkárov, ktorí sa venujú tejto všestranne užitočnej činnosti nie pre finančné zhodnotenie výsledkov svojej práce, ale najmä pre samozásobenie svojej rodiny zdravou a kvalitnou zeleninou a ovocím. Uvedomujeme si tiež, že vekový priemer je veľmi vysoký, preto by bolo žiadúce, aby sa naša členská základňa rozšírila najmä o mladých záhradkárov, ovocinárov, vinohradníkov, ktorých je v našej obci určite dosť. Sme presvedčení, že by to prispelo ku skvalitneniu a zaktraktívneniu činnosti našej organizácie. V uplynulej dobe sme svoju činnosť zameriavali najmä na organizovanie degustácie vín. Je zameraná najmä na získavanie vedomostí od skúsených degustátorov, ktorí ochotne vysvetľujú, ktoré nedostatky pri jednotlivých vzorkách by sa mali odstrániť.

Aj v tomto roku sa konala miestna degustácia vín dňa 2. marca 2013. Celkom bolo predložených na hodnotenie 35 vzoriek, z ktorých získalo zlatú medailu 10, striebornú 13 a bronzovú 7 vzoriek. Hodnotiaca komisia konštatovala vysokú úroveň kvality predložených vzoriek. Náš názor je taký, že naši členovia vyrábajú víno prevažne „ pre seba a pre svoje dietky“ ( ako hovoria Záhoráci).

Okresná degustácia vín sa konala dňa 9. marca 2013 v Nesvadoch, kde bolo hodnotených celkom 111 vzoriek. Naši členovia sa zúčastnili s celkovým počtom 13 vzoriek a všetky dosiahli medailové hodnotenie s vysokým bodovým ziskom.

Okrem týchto akcií sa naši členovia individuálne zúčastnili degustácií vyššieho regionálneho významu, kde dosiahli tiež vysoké bodové hodnotenia.

Spomenie tiež účasť našich členov na súťaži o najkrajšie jablko roka, kde našu obec úspešne reprezentovali. Tejto oblasti by sme chceli v budúcnosti venovať viac pozornosti.

Predpokladám, že o spomínaných úspechoch najlepšie hovoria priložené tabuľky.
za výbor ZO SZZ – Jozef Rusňák


 

Degustácia vín 2013

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu

 

dnes je: 26.8.2019

meniny má: Samuel

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka