Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DulovceHľadať
 
 

XXI. ročník JDMFS Dulovce 2017

V dňoch 30. júna a 1. júla 2017 sa konal XXI. ročník Južnoslovenských detských a mládežníckych folklórnych slávností Dulovce 2017. Hlavným organizátorom slávností je obec Dulovce a Úrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí, spoluorganizátorom je ZŠ Dulovce, ROS v Komárne a občianske združenie Dotyk ľudskosti s finančným prispením Fondu na podporu umenia a Nitrianskeho samosprávneho kraja.
V piatok sa program začal vystúpením detských a mládežníckych folklórnych súborov, vo večernom programe sa predstavil folklórny súbor Zobor z Nitry.


V sobotu slávnosti pokračovali krojovaným sprievodom obcou a vystúpením detských a mládežníckych folklórnych súborov – „Kvety nášho rodu“ zo Slovenska i zahraničia. Vo večernom programe vystúpil folklórny súbor Ostroha z Írska. Režisérom tohtoročných slávností bol Mgr. art. Martin Urban, PhD.
Na piatkovom programe sa zúčastnili poslanec NR SR Mgr. Marián Kéry, predseda  NSK Doc. Ing. Milan Belica, PhD., z ÚSŽZ v Bratislave podpredseda PhDr. Peter Prochácka a Mgr. Art. Milina Sklabinski, Pavel Hlásznik prvý podpredseda Demokratického zväzu Slovákov a Čechov v Rumunsku a podpredseda svetového združenia Slovákov v zahraničí pre Dolnú zem a predseda spoločnosti pre edukáciu a kultúru v Nadlaku, z Krajanského múzea Matice slovenskej v Martine riaditeľka PhDr. Zuzana Pavelcová a Mgr. Gabriela Hamranová,  riaditeľka ROS v Komárne, Mgr. Viera Vlčková, predsedníčka občianskeho združenia Dotyk ľudskosti v Komárne Mária Katarína Hrkľová.


Na XXI. ročníku sa predstavili DFS z domova: DFS Lúčik Dulovce, Radosť Trenčín, Rosnička Hurbanovo, Trnavček Trnava, Kvetoňka Sereď, Plamienok Tlmače a Rebelíček z Komárna. Zo zahraničia: FS SKOS Ľ. Štúra, Ilok, Chorvátsko, Sköcök, Sarvaš, Maďarsko, Mladé Hajduky, Vyšné Lapše, Poľsko, Cerovina, Čerpotok, Rumunsko, Petrovská družina, Báčsky Petrovec, Srbsko, Sovička, Londýn, Veľká Británia.
Sprievodným programom slávností boli tradičné remeslá a tvorivé dielne.


XXI. ročník Južnoslovenských detských a mládežníckych folklórnych slávností bol nádhernou prehliadkou slovenského folklórneho umenia, kde si všetci milovníci folklóru prišli na svoje.

 


 

XXI. ročník JDMFS Dulovce 2017

bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 
bez názvu
bez názvu
bez názvu
bez názvu

 
 

 

dnes je: 20.9.2019

meniny má: Ľuboslav, Ľuboslava

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka