Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 2 Prechod na navigáciu vodorovná
DulovceHľadať
 
 

Vianočná kapustnica

Vieme ako to chodí, človek sa naháňa, robota, deti, povinnosti  a potom je mrzutý a uponáhľaný z každodenného kolotoča. Naopak, na Vianoce akoby sa ten každodenný kolotoč zrazu spomalil. Mrzuté tváre ľudí sa začnú vyjasnievať a uponáhľanosť  sa zmení na radosť.

Aj my deti z folklórneho súboru Lúčik chceme všetkým, ktorý sa na nás chodia pozerať a akokoľvek nám pomáhajú  poďakovať  a preto sme  17.12.2016 zorganizovali akciu:

                                                  VIANOČNÁ KAPUSTNICA

Začali sme skúšať Vianočné pásmo : Štedrovečerná večera alebo ako to bolo u nás v Dulovcách.

 Zašli sme za tetou Vilmou Kraslanovou, ktorá nám porozprávala o Dulovských zvykoch a aj Dulovské slovíčka nám povedala, aby to bolo všetko presne tak ako voľakedy. Scenáristicky nám to upravila pani vychovávateľka Helena Daničová a boli sme pripravený na vystúpenie v jedálni základnej školy.

 Doma sme maminky a babičky poprosili o vianočné koláčiky na pohostenie našich hostí  a tatinovia nám pripravili dobrý punč a čaj. Ujo kuchár Jožko Hamran a teta Marika Kajanová  nám takú kapustnicu navarili, že sme sa nevedeli dojesť a lepšiu sme ešte nikdy veru nejedli. Chutný chlebík  nám celú sálu krásne prevoňal a preto ďakujeme aj pani Oľge Lábskej a kolektívu Jednoty. Rozdali sme vianočnú tombolu a každému milému hosťovi sme na pamiatku venovali perníkové srdce, ktoré nám upiekla Mariana Murcinová. Naši vedúci nás prekvapili malými darčekmi a chceme poďakovať aj im:  Peter Ježo, Veronika Ježová  a Petra  Orságová. My deti sme si ozdobili perníčky a potešili sme sa keď sa k nám pridali aj dospelý. Pesničky sa hrali Vianočné aj nevianočné a aj také do tanca a postarala sa o to naša Duliho kapela, ktorá nám hrala až do ranných hodín.

Veľmi sa tešíme že sme mohli prispieť k pohodovej vianočnej atmosfére. A na koniec sme nezabudli všetkým zaželať:

Aby  nikto netrávil sviatky pokoja  sám, ľuďom aby nechýbal čarovný úsmev na tvárach a hlavne každý jeden človek na zemi, aby prekypoval zdravím a šťastím. Myslíme si, že na svete je veľa dobrých ľudí, ktorí majú rovnaké želania ako my. A dúfame, že tieto naše priania sa raz uskutočnia a na svete nie len v čase vianočnom bude prevládať  láska človeka k človeku a všade zavládne mier a pokoj.

                                                                                                  Vaše deti z DFS Lúčik Dulovce


 

VIANOČNÁ KAPUSTNICA 2016

bez názvu
bez názvu

 

dnes je: 24.10.2019

meniny má: Kvetoslava

podrobný kalendár

ÚvodÚvodná stránka